Ara

5G Towers Güvenli mi?

5G Towers Güvenli mi?

Belki bir arkadaşınızdan, ailenizden birinden veya Facebook'ta rastgele bir tanıdıktan duymuşsunuzdur: İnsanlar 5G'nin - beşinci nesil geniş bant hücre ağlarının - tehlikeli olduğunu ve aslında sizi öldürebileceğini düşünüyor.

Ama bu bir komplo teorisi.

5G kuleleri, hızlandırılmış internet erişimi için ağ ekipmanını tutmak için kullanılan altyapıdır ve görmeye alışkın olduğunuz cep telefonu kulelerinden işlevsel olarak farklı olsalar da - çünkü donanım , çok daha kısa olan daha yüksek frekanslı radyo dalgaları yayar . uzunluk — aslında zararsızdırlar.

COVID-19 salgınının başlamasıyla, 5G'deki kötü yaklaşımlar daha da kötüleşti, bazı insanlar koronavirüs ile 5G kulelerinin konuşlandırılması arasında bir bağlantı olduğuna dair rahatsız edici, temelsiz iddialarda bulundu. Bu korku çığırtkanlığı, insanların geçtiğimiz aylarda Birleşik Krallık'ta yaklaşık 80 cep telefonu kulesini yakmasına bile yol açtı .

Yine de, en yeni iPhone sınıfı tamamen 5G ile birlikte gelen daha hızlı internet erişimine yöneliktir ve önde gelen bir Apple analistine göre, bu iPhone 12 modelleri ilk 24 saatte geçen yılın iPhone 11'inden daha fazla ön sipariş gördü .

Yorumlar
Henüz Bu Gönderiye Yorum Yapılmamıştır.
Yorum Yapınız