Ara

Amazon, COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle Toronto yakınlarındaki tesisi geçici olarak kapatma talimatı verdi

Amazon, COVID-19 vakalarındaki artış nedeniyle Toronto yakınlarındaki tesisi geçici olarak kapatma talimatı verdi

Bir halk sağlığı kurumu, tesisteki COVID-19 enfeksiyonlarının oranındaki artış nedeniyle Amazon'un Kanada'daki yerine getirme merkezlerinden birini iki hafta süreyle kapatmasını emretti. Bir halk sağlığı araştırması, bölgede COVID-19 enfeksiyonlarının oranı düşerken, Toronto yakınlarındaki Brampton tesisindeki oranın "önemli ölçüde arttığını" buldu.

Tesisin bulunduğu Peel bölgesinin sağlık görevlisi Dr. Lawrence C. Loh, virüsün yayılmasını durdurmak için geçici kapatmanın gerekli olduğunu söyledi. "Bu Amazon tesisi savunmasız bir toplulukta ve binlerce kişiyi istihdam ediyor. Loh, yaptığı açıklamada , bu temel çalışanları ve yaşadıkları toplumu korumak için derhal harekete geçilmelidir ” dedi.

Amazon sözcüsü Dave Bauer, Cumartesi günü The Verge'ye gönderdiği bir e-postada, şirketin verilerin kapatmayı desteklediğine inanmadığını ve karara itiraz etmeyi planladığını söyledi. Bauer, Amazon'un Brampton fabrikasında çalışanların düzenli olarak test edilmesini istediğini ve en son testlerin tesis içinde "çok az yayılma riski" bulduğunu söyledi.

Bauer e-postada, "Çalışanlarımızın ve hizmet ettiğimiz toplulukların sağlığı ve güvenliğinden daha önemli hiçbir şey yoktur" dedi. "Bu kapanışın Kanadalı müşterilerimiz üzerinde kısa vadeli bir etkisi olabilir, ancak olabildiğince çabuk iyileşmek için çalışacağız."

Brampton tesisindeki çalışanların, son 90 gün içinde virüs için pozitif test etmedikleri ve halihazırda kendi kendilerini karantinaya almadıkları sürece, 27 Mart'a kadar emir uyarınca kendi kendilerini izole etmeleri gerekiyor.

Geçen Mart ayında Kentucky valisi , bir salgının ardından bu eyaletteki bir Amazon deposunun kapatılmasını emretti ve Amazon , Aralık ayında New Jersey'deki depolarından birini geçici olarak kapattı .

Bununla birlikte, koronavirüs salgını boyunca Amazon, virüs salgını olsa bile depolarının ve diğer tesislerinin çoğunu işletmeye devam etti. Amazon'un kendi rakamlarına göre, Ekim ayı itibariyle 19.000'den fazla ön safta çalışanının virüs testi pozitif çıktı ve işçiler, doğrudan şirketten değil , işyerlerindeki salgınları dış kaynaklardan öğrendiklerinden şikayet ettiler .

 

Yorumlar

Hi, We're wondering if you've ever considered taking the content from ultratekno.com and converting it into videos to promote on social media platforms such as Youtube? It's another 'rod in the pond' in terms of traffic generation, as so many people use Youtube. You can read a bit more about the software here: https://www.vidnami.com/c/BenLamb-vn-freetrial Kind Regards, Kaylene

Coffey

29.03.2021 - 06:43

Yorum Yapınız