Ara

Google'ın en yeni Play Store özelliği, kullanıcıların uygulamaları karşılaştırmasına yardımcı oluyor ??

Google'ın en yeni Play Store özelliği, kullanıcıların uygulamaları karşılaştırmasına yardımcı oluyor ??

Uygulamalarınız doğrudan rakiplerle karşı karşıya gelmek üzere.

Play Store'a gelen yeni bir özellik, kullanıcıların cihazlar arasındaki özellikleri karşılaştırmaya benzer yan yana bir grafik kullanarak uygulamalar arasında karar vermelerine olanak tanıyacak.

Android Police ilk olarak özelliği bildirdi ve bir uygulamanın sayfasındaki incelemelerin altında görünen karşılaştırma tablosunu gösteren aşağıdaki GIF dosyasını yayınladı:

Muhtemelen, uygulama kategorisine bağlı olarak farklı karşılaştırma ölçütleri olacaktır. Bu durumda - video uygulamaları karşılaştırıldığı için - kullanıcılar hangi çözünürlüklerin desteklendiğini, akışın mümkün olup olmadığını ve kayan pencereler gibi özellikleri görebilir.

Görünüşe göre geliştiriciler, uygulamaları hakkında hangi bilgilerin görüntüleneceğine karar veremeyecekler. Google, bazen kullanıcılara sorduğu uygulamayla ilgili basit sorulardaki verileri kullanıyor gibi görünüyor.

Özellik, Play Store'un 22.4.28 sürümünde tespit edildi, ancak henüz herkese gösterilmiyor, bu da önümüzdeki haftalarda Google'ın sonunda bir sunucu tarafı anahtarı olacağını gösteriyor.

(Fotoğraf NeONBRAND üzerinde Unsplash )

Yorumlar
Henüz Bu Gönderiye Yorum Yapılmamıştır.
Yorum Yapınız