Ara

Intel, One API planlarının bir parçası olarak yeni C ++ tabanlı dili başlattı

Intel, One API planlarının bir parçası olarak yeni C ++ tabanlı dili başlattı

Intel, 'Tek API' girişiminin bir parçası olarak iş yükleri ve mimariler genelinde geliştirmeyi basitleştirmeyi amaçlayan yeni bir programlama dili oluşturuyor.

Veri Paralel C ++ (DPC ++), doğal olarak C ++ tabanlıdır, ancak aynı zamanda The Khronos Group'tan SYCL öğelerini de içerir ve 'tek mimariye özel dillere açık, sektörler arası bir alternatif' olarak lanse edilir.

Bir API, doğrudan programlama ve API programlamaya bakar ve haberi doğrulayan bir Intel blogunun ifadesiyle, 'CPU'lar, GPU'lar, FPGA'lar dahil olmak üzere bir dizi donanımda tam yerel kod performansı sunan birleşik bir dil ve kitaplıklar sunacaktır. AI hızlandırıcılar. '

Intel'de kıdemli içerik yöneticisi Steven Leibson, bir sonraki blog gönderisinde kemiğe daha fazla et ekledi. "DPC ++, birçok geliştiricinin aşina olduğu bir programlama modelini kullanarak paralel programlama üretkenliği ve performansı sunar" diye yazdı. “C ++ tabanlı ve Khronos Group'un OpenCL için tek kaynaklı, heterojen programlamayı destekleyen SYCL'sini içeriyor. TensorFlow gibi temel makine öğrenimi çerçeveleri, açık doğası nedeniyle SYCL'yi giderek daha fazla destekliyor.

Leibson, "Bir API, mevcut Intel Xeon tabanlı sunucularda ve sistemlerde bugün bir iş yükü çalıştırmanıza ve ardından bu iş yükünün bölümlerini daha fazla performans için daha özel hızlandırıcılara geçirmenize izin verecek," diye ekledi. "Böylelikle Intel'in One API'si, kodunuzu yeniden tasarlamanıza gerek kalmadan hızlandırma donanımının avantajlarından anında yararlanmanızı kolaylaştıracak."

C ++, video oyunu geliştirmede yıllar boyunca baskın bir kullanıma sahip olmuştur. Global App Testing'den Yığın Taşması sorularının yakın tarihli bir analizine göre , kullanımdaki en yaygın kelimelerden biri, çokgenin temel yapı taşı olan ve kendi başına oyun tasarımının temel yapı taşı olan 'vektör'dür. Dil, Python'un emriyle Nisan ayında TIOBE Endeksinde ilk üçe girerek popülerlikte yeniden canlandı.

Londra'daki Yazılım Teknolojisi Günü'nde One API güncellemesini açıklayan Intel, zaman dilimlerinde çok az şey verdi. Şirket, 2019'un dördüncü çeyreğinde bir geliştirici beta 've ek ayrıntılar' yayınlayacağını söyledi.

Data Parallel C ++ hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.

Yorumlar
Henüz Bu Gönderiye Yorum Yapılmamıştır.
Yorum Yapınız