Ara

Jeff Bezos, kurucusu olduğu Amazon'dan ayrılıyor

Jeff Bezos, kurucusu olduğu Amazon'dan  ayrılıyor

Amazon kurucusu Jeff Bezos, yaklaşık 30 yıl önce garajında ​​kurduğu e-ticaret devinin CEO'su olarak istifa edecek.

İcra başkanı olacak, söylediği bir hareketin ona diğer girişimlerine odaklanması için "zaman ve enerji" vereceğini söyledi.

Dünyanın en zengin adamı Bezos'un yerini şu anda Amazon'un bulut bilişim işini yöneten Andy Jassy alacak.

Şirket, değişikliğin 2021'in ikinci yarısında gerçekleşeceğini söyledi.

Bezos Salı günü Amazon personeline yazdığı bir mektupta , "Amazon'un CEO'su olmak derin bir sorumluluk ve tüketiyor. Böyle bir sorumluluğunuz olduğunda, başka bir şeye dikkat çekmek zor" dedi .

"Yürütme Başkanı olarak önemli Amazon girişimleriyle meşgul olmaya devam edeceğim, ancak aynı zamanda 1. Gün Fonu, Bezos Dünya Fonu, Mavi Köken, Washington Post ve diğer tutkularıma odaklanmam için gereken zamana ve enerjiye sahip olacağım."

"Hiç daha fazla enerjim olmadı ve bu emekli olmakla ilgili değil. Bu kuruluşların yapabileceğini düşündüğüm etki konusunda süper tutkuluyum" diye ekledi.

57 yaşındaki Bezos, 1994'te bir çevrimiçi kitapçı olarak kurulduğundan beri Amazon'u yönetiyor. Şirket şu anda dünya çapında 1,3 milyon kişiyi istihdam ediyor ve paket tesliminden video akışından bulut hizmetlerine ve reklamcılığa kadar her konuda elinde. Forbes'in milyarderler listesine göre 196,2 milyar dolarlık bir servet biriktirdi .

 

Yorumlar
Henüz Bu Gönderiye Yorum Yapılmamıştır.
Yorum Yapınız