Ara

Microsoft'un Blazor'unu kavramak: Etkileşimli web geliştirme için temel özellikler

Microsoft'un Blazor'unu kavramak: Etkileşimli web geliştirme için temel özellikler

Sponsorlu Etkileşimli web geliştirme alanında çalışıyorsanız, Microsoft Blazor hakkında çok sayıda yazı ve tartışma görmüş olacaksınız - ya da gerçekten onu zaten kullanıyorsunuz. Ancak çerçeveyi tam potansiyeline nasıl kullanabilirsiniz?

Blazor, geliştiricilerin JavaScript yerine C # kullanarak etkileşimli web kullanıcı arabirimleri (UI'ler) oluşturmasına olanak tanır ve ASP.NET'in bir özelliğidir, .NET geliştirici platformunu web uygulamaları oluşturmak için araçlar ve kitaplıklar ile genişleten geliştirme çerçevesi. Birincil satış noktası, HTML ve CSS'nin yanı sıra zengin web kullanıcı arayüzü deneyimleri için C # entegrasyonudur -  Stack Overflow'dan Chris Sainty'nin sözleriyle  "birçok geliştiricinin hayalini kurduğu bir şey".

Haziran ayında Telerik için yazan  Jon Hilton, diğer çeşitli avantajları özetledi. Hilton, mevcut C # becerilerini kullanmanın yanı sıra, istemci ve arka uç API'si arasındaki paylaşılan model işlevselliğine de atıfta bulunarak, uygulamanın yanlışlıkla kırılmasını çok daha zor hale getirdi.

Microsoft,  son güncellemelerde  Blazor geliştirmelerine kesinlikle   öncelik verdi.  Ağustos ayında Blazor WebAssembly için tembel yükleme eklendi, UI odağı ve CSS yalıtımı belirlendi. Yine de nispeten yeni bir çerçeve olarak, Hilton'un da belirttiği gibi bazı potansiyel dezavantajlar var. .NET çerçevesinin tarayıcıya ilk indirilme süresi Blazor'un 'bazı web uygulamalarına diğerlerinden daha uygun' olduğu anlamına gelirken benimsenmesi zaman alacaktır.

Bununla birlikte, bu endişeleri azaltmanın yolları vardır. NET için UI denetimleri ve raporlamanın yanı sıra AJAX, Angular ve Xamarin geliştirmesi sunan Progress'in bir parçası olan Telerik gibi bir iş ortağıyla entegrasyon, sorunların giderilmesine yardımcı olabilir ve geliştiricilerin uygulamalarına off-the - ortak senaryolar için raf widget'ları.

Şirket, kullanıcıların Blazor çerçevesi, avantajları ve nasıl kullanılacağı hakkında bilgi edinmesine yardımcı olmak için Haziran ayının başında bir hafta etkinlik düzenledi. Bu  , Telerik'in Blazor için UI ve varlık çerçevesi ile tam yığın C # içeren, Ed Charbeneau, Progress geliştirici savunucusu ve Microsoft MVP'nin yanı sıra Microsoft ana program yöneticisi Daniel Roth ve Telerik geliştirici evangelsit Jeff Fritz'in de yer aldığı kapsamlı bir wewb semineriyle sonuçlandı  .

Blazor desteği oluşturmada ilerleme çok erkendi ve ilk bileşen grubu geçen yıl Mayıs ayında piyasaya sürüldü - Blazor çerçevesi yalnızca o yılın Ocak ayında başlatıldı. Blazor çerçevesine uygun yerel bileşenler sağlama kararı, tüm potansiyelini sağlamaktı.

Web semineri, CRUD işlemlerinden - oluşturma, okuma, güncelleme ve silme - sunucuda sıralama, sayfalama ve filtrelemeyi optimize ederken istemci tarafı ızgarada veri oluşturmaya kadar rekor sürede tam yığın bir Blazor web uygulaması oluşturmanın çeşitli yönlerini kapsar. yerelleşme ve küreselleşmeye. Progress ürün pazarlama müdürü Stella Ivanova'nın dediği gibi: "İnsanlar çerçeveyle çalışmanın ne kadar kolay olduğunu ve bileşenleri onunla entegre etmenin ne kadar kolay olduğunu görebilir.

"Bir uygulamayı geliştirici açısından aşağı yukarı bir saat içinde çalışır duruma getirmek son derece hızlıdır."

Sonuçta, Blazor burada kalacakmış gibi görünüyor. Visual Studio Magazine için yazan David Ramel'in  belirttiği gibi , Microsoft'un 'tescilli, yekpare bir yazılım olan' kötü imparatorluk'tan kapsayıcı bir açık kaynak şampiyonuna 'dönüşümü tamamlandı ve bunun merkezinde Blazor bulunuyor. Çerçeveyi daha anlamlı hale getirmek isteyen bir geliştiriciyseniz, en iyi uygulamalarla ilgili web seminerleri ve dokümantasyon başlamak için iyi bir yerdir.

Talep üzerine sunulan Telerik web semineri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve  https://www.telerik.com/campaigns/blazor/wb-blazor-in-depth-webinar?utm_source=developer-tech&utm_medium=cpm&utm_campaign=blazor-webinar-weekofblazor-advertorial dinleyebilirsiniz  .

Yorumlar
Henüz Bu Gönderiye Yorum Yapılmamıştır.
Yorum Yapınız