Ara

Öldükten Sonra Microsoft Sizi Sohbet Robotu Olarak Diriltmek İstiyor

Öldükten Sonra Microsoft Sizi Sohbet Robotu Olarak Diriltmek İstiyor

Aralık 2020 patentinde Microsoft, benzerliklerini bir sohbet botuna dönüştürmek için bir kişi, hatta ölen kişi hakkındaki verileri karşıya yükleme işlemini ana hatlarıyla açıklıyor.

Microsoft , kişinin 2B veya 3B görüntüsünü oluşturmak için fotoğrafları ve ses kayıtlarını kullanabileceğini ve hatta sohbet robotuna sesini verebileceğini söylüyor .

Bu, tüm biraz öyle çok bir bölüm hatırlatan Siyah Ayna burada onu geç ortağı AI sürümüne Ana karakter konuşur.

 

Öldüğümüzde nereye gittiğimizi kimse bilmiyor. Microsoft'un bazı fikirleri olabilir.

 

Geçen ay, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi , Microsoft'a sosyal verilerini kullanarak belirli bir kişinin sohbet robotunu oluşturma sürecini özetleyen bir patent verdi . Ürkütücü bir şekilde, patent, sohbet robotunun potansiyel olarak ölen arkadaşlardan veya aile üyelerinden ilham alabileceğini söylüyor; bu, Netflix'teki Black Mirror'ın popüler bir bölümünün neredeyse doğrudan bir konusu .

O bölümde, "Hemen Dönün", Martha adlı bir kadın, partneri Ash birlikte taşınmaları gereken gün bir araba kazasında öldüğünde üzülür. Martha'nın arkadaşlarından birinin, Ash ile kısa mesajlar aracılığıyla iletişim kurmasına izin verecek bir hizmete kaydolduğu ortaya çıktı. Tabii ki, aslında Ash değil, onun bir tür yapay zeka tabanlı versiyonu. İşlerin tuhaflaştığını söylemek yeterli.

 

Yeni Microsoft patentine göre, görüntüler, ses verileri, sosyal medya gönderileri, elektronik mesajlar ve yazılı mektupların tümü, "belirli bir kişinin kişiliğinin temasında belirli bir indeksi oluşturmak veya değiştirmek" için kullanılabilir. Oradan mühendisler, bir chatbotu o kişi gibi sohbet etmesi için eğitmek için dizini kullanabilir - evet, ölmüş olsalar bile.

 

Daha da ürkütücü: Uygulama aynı zamanda sevdiklerinizin görüntüsünü bir "2D veya 3D model" olarak gösterebilir ve sizinle konuşurken onların sesini kullanabilir.

 

Yorumlar
Henüz Bu Gönderiye Yorum Yapılmamıştır.
Yorum Yapınız